Historia Hotelu Sowa

Wygląd Hotelu Sowa w 1910 rokuHotel Sowa jest miejscem, które na stałe wpisało się w krajobraz centrum Elbląga. Od ponad 160 lat w naszym budynku znajduje się hotel, będący doceniany przez mieszkańców oraz turystów. Budynek powstał ok. 1850 roku i od tego czasu nieprzerwanie, do dnia dzisiejszego, pełni rolę hotelu. W latach 1850-1944 nosił nazwę Bahnhofshotel, od 1944 do 1999 Hotel Dworcowy, a od 2000 roku do chwili obecnej – Hotel Sowa.

Budynek hotelowy zlokalizowany jest w centrum miasta, przy Alei Grunwaldzkiej 49, która jest główną arterią przelotową miasta, w kierunku północ – południe. Tuż obok nas, w bezpośrednim sąsiedztwie, znajduje się dworzec PKP i PKS, stąd oczywiście wzięła się dawna nazwa, czyli Hotel Dworcowy. W pobliżu znajdują się również drogi wyjazdowe w kierunku Warszawy, Gdańska, Malborka, Braniewa oraz Kaliningradu.

Hotel Sowa – miejsce z historią w samym centrum Elbląga

Pocztówka z ElblągaHotel Sowa, dzięki nieprzerwanej, ponad 150-letniej działalności, jest określany jako hotel z ogromną tradycją. Z usług hotelu korzystali już turyści niemal z całego świata. Wygląd zewnętrzny oraz układ wnętrz zostały przywrócone do stanu pierwotnego na przełomie lat 1999/2000, w trakcie remontu kapitalnego. Szczęśliwym trafem budynek hotelowy bez uszkodzeń przetrwał I oraz II wojnę światową.

http://www.truso.tv/wiadomosci/38461,ulice_elblaga_-_aleja_grunwaldzka

Do dyspozycji gości oddajemy: